2024 in vogelvlucht

Keer Diabetes2 Om werd dit jaar de eerste gespecialiseerde Gecombineerde Leefstijl Interventie (GLI) voor (pre) diabetes type 2 van Nederland. Het wordt sinds 1 januari 2024 helemaal vergoed uit het basispakket.

Nog niet eerder begeleidden we zoveel mensen met prediabetes en diabetes type 2 in één jaar tijd naar een gezonde leefstijl! Bijna 2.000. Daar zijn we trots op!

We nemen je mee in de vernieuwingen en resultaten van dit jaar.

bol-2000-deelnemers-begeleid

In steeds meer regio's aangeboden

We openden vier nieuwe Keer Diabetes2 Om Plus locaties: Uithoorn, Zevenaar, Elsloo en Waalre. Daardoor werd het programma voor meer mensen dichtbij beschikbaar.

Keer Diabetes2 Om GLI is een volledig digitaal programma en start zowel doordeweeks als in het weekend.

KDO locaties (FB) (1)

De belangrijkste verschillen tussen Keer Diabetes2 Om GLI en Plus

Er zijn twee verschillende Keer Diabetes2 Om programma’s:

  • Keer Diabetes2 Om GLI is een digitaal programma voor mensen met prediabetes of diabetes type 2 die geen medicatie of alleen metformine gebruiken en een gestoord nuchtere glucose hebben. "GLI" staat voor gecombineerde leefstijlinterventie.

  • Keer Diabetes2 Om Plus is een fysiek programma voor mensen met diabetes type 2 die meer diabetesmedicatie gebruiken dan alleen metformine, waaronder SU-derivaten of insuline. "Plus" staat voor extra medische begeleiding om veilig medicatie te kunnen afbouwen.


    Het belangrijkste verschil tussen de programma’s is de extra medische begeleiding die noodzakelijk is bij Keer Diabetes2 Om Plus. Daarnaast vindt Keer Diabetes2 Om Plus deels fysiek plaats op locatie en Keer Diabetes2 Om GLI is volledig online. Voor beide programma's gelden andere voorwaarden voor deelname. Lees hier meer.

medicatieafbouw

Door alle zorgverzekeraars vergoed in 2025

Goed nieuws: In 2025 wordt Keer Diabetes2 Om vergoed vanuit het basispakket door elke verzekeraar! Alleen bij CZ en Zilveren Kruis gelden er verschillende afspraken per regio.

Wil je meer weten over de vergoeding? Lees hier verder.

Een schoolbus aan gewichtsverlies

Gemiddeld behaalden de deelnemers na 12 maanden de volgende resultaten:

Resultaten-kdo-2024

Vul de zelftest in en ontdek wat jij kan bereiken

Door de zelftest kom je er binnen een paar minuten achter wat jij kan bereiken met Keer Diabetes2 Om. De resultaten van Keer Diabetes2 Om laten zien dat je leefstijl succesvol in kan zetten als medicijn. Een verandering in voeding, beweging, slaap en ontspanning heeft effect op je bloedglucose, hoeveelheid energie, gewicht en hoe je je voelt. Vaak kan medicatie verminderd worden.

zelftest-visual

Meer weten over Keer Diabetes2 Om? Meld je aan voor een informatiebijeenkomst

Elke maand organiseren we (online) informatiebijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomst vertelt ons begeleidingsteam wat het Keer Diabetes2 Om programma inhoudt, hoor je de ervaring van een deelnemer en kun je vragen stellen.

Let op: Er zijn twee verschillende bijeenkomsten afhankelijk van jouw medicatiegebruik. Klik hieronder op de bijeenkomst die jou past. Deelname is gratis en na het aanmelden ontvang je de link naar de ZOOM-omgeving.

Bloed prikken

Samen met zorgverleners

Wist je dat 4 op de 5 deelnemers die start bij Keer Diabetes2 Om via hun zorgverlener bij ons terecht is gekomen? Dit kan ook voor jou gelden! Bespreek het met je zorgverlener als je interesse hebt om mee te doen.

Bij Keer Diabetes2 Om werken we altijd samen met jouw hoofdbehandelaar. Hij of zij kan je doorverwijzen naar het programma. Ons medisch team overlegt dan welke variant van het programma (Keer Diabetes2 Om GLI of Plus) geschikt is voor jou. Dit wordt ook met jou overlegt.

resultaten zorgverleners

Wil jij in 2025 grip krijgen op je (pre) diabetes type 2?

Meld je dan aan voor Keer Diabetes2 Om zodat je verzekerd bent van een plekje bij de eerste programma’s van 2025! Er is een beperkt aantal plekken.


Waarom meedoen?

  • Grip op je gezondheid: krijg meer energie, val verantwoord af en bouw, waar mogelijk, medicatie af.  

  • Professionele begeleiding: je kan al je vragen stellen, krijgt steun van een diëtist, coach en verpleegkundige en staat er niet alleen voor. 

  • Samen met je groepsgenoten deel je ervaringen, geef je elkaar steun en motiveer je elkaar om je gezondheidsdoelen te bereiken.

  • Vergoed vanuit je basisverzekering

  • Meer energie, minder medicatie!

Mannen handdruk

Benieuwd naar de verhalen van oud-deelnemers?

Debbie

“De recepten uit de surinaamse en hindoestaanse keuken sluiten, met een aantal kleine aanpassingen, goed aan bij de diabetes verantwoorde recepten”

Debbie - Keer Diabetes2 Om
man-aan-tafel

“Het meest waardevolle resultaat dat Keer Diabetes2 Om mij heeft opgeleverd, is dat wat ik weer een vitale echtgenoot, vader, opa en vriend kan en mag zijn.”

Han - Keer Diabetes2 Om
Kommer

"Ik volgde het digitale programma via Zoom en dit zette bij mij het omkeerproces vol in gang! Ik zit lekkerder in mijn vel, geniet van het leven en inmiddels 30 kilo lichter."

Kommer - Keer Diabetes2 Om
Adri Platje (1)

'Diabetes is een langzame sluipmoordenaar'

Adri - Keer Diabetes2 Om
DeelnemerAgnes

"De belangrijkste lessen die ik heb geleerd zijn dat ik het kan, nooit meer wil leven als daarvoor en dat je met voeding en leefstijl zo veel kan bereiken!"

Agnes - Voeding Leeft
Amy Blaauw

"Ik heb mogen leren en ervaren dat geen enkel proces er hetzelfde uitziet en dat ieder op zijn eigen tempo ontwikkelt."

Amy - Keer Diabetes Om

André keerde na de start van Keer Diabetes2 Om zonder insulinepomp naar huis

André - Keer Diabetes2 Om
Anne

"Ik voel me fitter als voorheen en geniet dan ook met volle teugen van mijn pensioen!"

Anne - Keer Diabetes2 Om
Foto deelnemer Annet

"Niets stimuleert meer dan merken dat je echt resultaat hebt!"

Annet - Voeding Leeft
verhaal arnold keer diabetes om ervaring leefstijlprogramma diabetes type 2

“Jarenlang heb ik vanwege mijn knieën niet meer kunnen voetballen, nu geef ik weer training en kan ik gewoon weer een balletje meetrappen."

Arnold - Keer Diabetes Om
FotodeelnemerBarbara

"Sinds mijn deelname ben ik niet alleen slanker geworden, maar wat ik veel belangrijker vind is dat ik enorm veel energie (terug) heb gekregen."

Barbara - Voeding Leeft
bas

"Ik ben fitter, heb meer levenslust en ik ben minder geprikkeld."

Bas - Keer Diabetes2 Om
Ben Voorend

"Keer Diabetes2 Om heeft mij mijn vrijheid teruggegeven."

Ben - Voeding Leeft
Foto Bethina

"Mijn motto ‘Ik bepaal’ was en is een rode draad voor mij."

Bethina - Voeding Leeft
Carel

"Geloof erin. Geloof dat je het kunt"

Carel - Voeding Leeft
charles

"Door het groepsverband kan je veel overeenkomsten en herkenning bij elkaar vinden."

Charles - Keer Diabetes Om
Cindy

"Ik doe het echter niet om mager te worden of te blijven, maar om gezond te zijn!"

Cindy - Voeding Leeft
FotodeelnemerDorothé

"Samengevat, wacht niet op die chronische ziekte, maar begin NU!"

Dorothé - Voeding Leeft
ella

"Ik merkte grote mentale veranderingen, voelde me steeds sterker."

Ella - Voeding Leeft
Ellen

“Ik kan weer leven in plaats van overleven. En dat gun ik iedereen. Dus mensen met diabetes, meld je aan en gun jezelf dit cadeau. Je bent het waard!”

Ellen - Keer Diabetes2 Om
Els

"Als (inmiddels) 80-plusser heb ik ervaren dat je echt nooit te oud bent om te leren en zaken in je leven te veranderen.”

Els - Keer Diabetes Om
geo-deelnemer-keer-diabetes-om

“Kijk niet naar wat je niet meer mag, maar geniet van alles wat nog wel mag. En dat is best heel veel!"

Geo - Keer Diabetes Om

"Gelukkig weet ik nu hoe ik het tij kan keren"

Gerard - Keer Diabetes2 Om
Gretha Snijders

"Ik voel me minder moe en futloos, heb meer energie en zit beter in mijn vel."

Gretha - Voeding Leeft
FotodeelnemerHans

"Het was zeer motiverend om te zien dat ik al na een week een kilo was afgevallen en dat ook de bloedsuikerwaarden al snel een dalende lijn lieten zien."

Hans - Voeding Leeft
Harald

"Ik voel me veel fitter en geniet weer volop van het leven!"

Harald - Voeding Leeft
FotodeelnemerHenrike

"Het is niet altijd makkelijk geweest, maar ik durf nu te zeggen, heb mijn leefstijl echt veranderd!"

Henrike - Voeding Leeft